polski / english

2017

13 stycznia, Komeda PREMIERA, Teatr Imka w Warszawie, muzyka do spektaklu

14 stycznia, Irydion, reż. A. Seweryn, Teatr Polski, Warszawa

15 stycznia, Irydion, reż. A. Seweryn, Teatr Polski, Warszawa

21 stycznia, Wilhelm Gustloff, performance z Anią Steller, Vaxjo, Szwecja

26 stycznia, Syria Alert, Koncert charytatywny, ECS, Gdańsk

24 marca, Kaszebe , PPA Wrocław

26 marca, Henryk Cześnik i poeci, Salon Poezji, Teatr Polski Warszawa

1 kwietnia, Olo Solo, W ramach wernisażu prac A.Baliszewskiej-Walickiej, Teatr Sekspirowski, Gdańsk

22 kwietnia, Nagrobki, premiera płyty, Żak, Gdańsk

9 maja, Trzaska, Jacaszek, Walicki, IKM, Gdańsk

12 - 14 maja, Nowa Tradycja, Jury, Polskie Radio Dwójka, Warszawa

17 czerwca, Remont Pomp + Trzaska + Walicki, Teatr Leśny, Gdańsk

30 czerwca, RITO, Magnetoffon, Gorzów

10 lipca, Trzaska, Jacaszek, Walicki, Sopot Film Festiwal

12 lipca, Koncert muzyki filmowej, Sopot Film Festiwal

4 sierpnia, Łoskot - OFF Festval

13 sierpnia, Kobiety, Gdańsk

20 sierpnia, Kaszebe, Pardon To Tu, warszawa

8-9 września, Stacja Literatura, Stronie - muzyka towarzysząca festiwalowi

9 wrzesnia, Szamburski - Walicki, Stacja Literatura, Stronie

28 września,  Łoskot, Wrocław, Avant Art Festival

29 września, Łoskot, Gorzów Wlkp., Magnetofon

30 września, Łoskot, Bytów, BytOFF 

4 pażdziernika, Łoskot Warszawa "Avant Art Festival 

6 października, Miejsca Elementarne - premiera filmu K.Kulczyńskiego i O. Walickiego + koncert, Kolonia Artystów, Gdańsk

13 - 21 pażdziernika - Ogród Powolności, instalacja dźiwekowa, ECS, Gdańsk

26 października, SOlo + duo z Ivanem Parkerem, Warszawa, Mózg warszawski 

7 listopada, Olo Solo, Warszawa

9 listopada, Łoskot Kraków, ZetPeTe 

10 listopada, Łoskot Warszawa, Hydrozagadka

11 listopada, Łoskot, Elbląg, Mjazzga 

12 listopada, Łoskot, Gdańsk, Teatr Szekspirowski

15 listopada, Łoskot, Toruń, Odnowa 

17 listopada, Łoskot, Lublin, CSK 

18 listopada, Łoskot, Łowicz, DK 

23 listopada, Łoskot, Katowice, Hipnoza 

24 listopada, Łoskot, Tychy, Kloster Pub 

26 listopada, Łoskot, Poznań, Zamek

2016

 

5 lutego  antygala DOKÓW | B90, Gdańsk

 

6 lutego  ZCiT | Centrum Sztuki Współczesnej, Warszawa

 

21 lutego  Olo Walicki  | Teatr Zdrojowy, Polanica Zdrój 

 

19 marca Olo Walicki  | Benefis Macieja Bibersteina  | Zamek, Krokowa

 

20 marca   Olo Walicki/Kalle Kalima  |  POLISH THEN FINISH  | B90, Gdańsk

 

21 marca   Olo Walicki/Kalle Kalima   |  Cafe Kulturalna, Warszawa

 

24 kwietnia   Ćwiczenia stylistyczne Raymonda Quineau / CLVII Krakowski Salon Poezji                           Małgorzata Brajner, Piotr Jankowski i Olo Walicki  |  NCK, Gdańsk

 

24 kwietnia   Mikołaj Trzaska, Grzegorz Nawrocki i Olo Walicki  |  

                    III koncert dla Przyszłości w 30 rocznicę Czarnobyla  |  Dom Ówka, Słupsk 

 

1 maja   ZCiT - Dancing z Zespołem Cieśni i Tańca  | Szpital Balneologiczny, Sopot

 

8 maja   KASZEBE 2  |  NADA Festival, Toruń 

 

13 maja   PREMIERA - muzyka i projekt środowiska dźwiękowego do spektaklu - Sklepy                        cynamonowe, reż Ingmar Vilqist  | Teatr Śląski w Katowicach

 

13-15 maja  Nowa Tradycja / Polskie Radio Dwójka  |  Warszawa

 

4 czerwca   Zespół Cieśni i Tańca  |   Toruń

 

5 czerwca   Zespół Cieśni i Tańca  |   Grudziądz

 

11 czerwca  Odcinek mizofoniczny  | Szaniec Jezuicki, ul. Kolonia Anielinki 1a, Gdańsk

 

14 czerwca   Zespół Cieśni i Tańca  |   Sopot

17 czerwca ZCiT - Babie Lato Warszawa

30 czerwca   Kaszebe 2  Teatr Kana, Szczecin

8 lipca   Zespół Cieśni i Tańca  |   Gdańsk  (TBA)

11 lipca   Sopot Film Festiwal / koncert muzyki filmowej  |   Sopot

23 lipca   Pieśni zbójnickie (T.Tymański, K.Tutka)  |   Zakopane

24 lipca - Pieśni Zbójnickie - Katowice

 

27 lipca   Pieśni zbójnickie (T.Tymański, K.Tutka)  |   Białystok

 

30 lipca   KASZEBE 2  |  Wrocław  Znajomi z nad morza

 

31 lipca   KASZEBE 2  |  WIANO  |  Tychy

 

29 sierpnia - Kot czy też kotka - Spatif, Sopot

 

30 sierpnia - duet: Trzaska i Walicki, Cyganeira, Gdynia

 

31 sierpnia Kaszebe 2 - Stary Maneż  

 

21 września, Ostatni Dzień Lata, Natan Kryszk, Olo Walicki, Bruno Jasieński, Gdynia, Dalmor - Hala 25

 

1 października   Irydion / live  |  Teatr Polski, Warszawa

 

2 października   Irydion / live  |  Teatr Polski, Warszawa

7 października, 25 Sfinksa, Sopot

14-22 pażdziernika, Ogród Powolności - istalacja dźwiękowa 

16 pażdziernika, Ogród Powolności - koncert solowy

29 pażdziernika, ZCiT, Mózg, Bydgoszcz

3 listopada - Szamburski - Walicki, Kurhaus, Gdańsk

4 grudnia, Szamburski - Walicki, Wdzydze, Skansen

10 grudnia, ZCiT, Madonna di Campilio, Włochy

16 grudnia, Komeda PREMIERA, Teatr Nowy w Łodzi, muzyka do spektaklu

26 grudnia, Duet z Marcinem Czarnikiem, Metropolia jest OK, Parlament, Gdańsk

 

 

2015

 

29 stycznia  Anna Steller + Olo Walicki  

NIEUBŁAGANE PIĘKNO KATASTROFY / performance z honorowym udziałem Guntera Grassa  kościół Św. Jakuba | Lubeka, Niemcy

 

18 marca  KASZEBE 2 | Cafe Kulturalna, Warszawa


27 marca  KASZEBE 2   ETNIESY  |  MCK, Bydgoszcz

 

29 kwietrnia  KASZEBE 2 | Wrocławskie Neony, Wrocław 

 

24 kwietnia  Tymański/Nawrocki/Walicki | Dwie Zmiany, Sopot

 
30 kwietnia   KASZEBE 2  Łódź Kaliska  |  Łódź


1 maja  KASZEBE 2  
| otwarcie ul. Elektryków przy B90, Gdańsk

 

13 maja  Warszawska Orkiestra Rozrywkowa |  Lyon,  Francja

 

14-17 maja  Nowa Tradycja / Polskie Radio Dwójka  |  Warszawa


31 maja  KASZEBE 2 
| “Liskom na wąsach”  Streetwaves  |  Gdańsk


12 czerwca  KASZEBE 2  Rogate granie  |  Sztum

 

13 czerwca  KASZEBE 2  Praga  |  Czechy  (TBA)


04 lipca  KASZEBE 2  
| Koncert na dachu, Kłączno


12 lipca  KASZEBE 2  
|  Inne Brzmienia,  Lublin 

 

13 lipca  KASZEBE 2  |  Pardon To Tu, Warszawa

 

16 lipca  KASZEBE 2   |  Sopot Film Festiwal,  Sopot

 

5 sierpnia  KASZEBE 2   |  Dwa Brzegi,  Kazimierz

 

8 sierpnia  KASZEBE 2  | OFF Festival,  Katowice

 

14 sierpnia  HISTORIE - INTERWENCJE (Olo Walicki + Leszek Bzdyl)  | Sala BHP  Gdańsk

 

15 sierpnia  ZCiT | Bal w Nowym Porcie,  Gdańsk

 

5  września  Leszek Możdżer Quartet,  Katowice

 

9  września  | Wernisaż wystawy Zdzisława Walickiego  |  ASP Gdańsk 

 

13 września  KASZEBE 2  | Uroczyste Otwarcie Gdyńskiego Centrum Filmowego

 

25  października  KASZEBE 2  Radio Gdańsk Live  |  Gdańsk

 

6 listopada  KASZEBE 2  |  Wejherowo

 

21 listopada  KASZEBE 2  |  Katowice

 

28 listopada  KASZEBE 2   |  Dwie Zmiany  |  Sopot

 

27 grudnia  Nawrocki/Trzaska/Walicki  | Metropolia jest OK | Gdańsk 

 

 

2014

 

6 stycznia  WOR: SONG READER BECKA  Teatr Rozmaitości | Warszawa

 

24 stycznia  Anna Steller + Olo Walicki  NIEUBŁAGANE PIĘKNO KATASTROFY  Galeria Miejska | Gdańsk

 

28 stycznia  NAWROCKI FOLK COMPUTER BAND  Radio Gdańsk | Gdańsk

 

5 marca  WOR: JERZY WOŹNIAK VS. LES BAXTER  Teatr Rozmaitości | Warszawa

 

19 marca  PREMIERA ALBUMU OLA WALICKIEGO: KOT (CZY TEŻ KOTKA?) | Gdańsk

 

23 marca  WOLNY TYBET  Pracownia Propagandy Społecznej ASP | Gdańsk

 

29 marca  MÓZG 20 LAT  Teatr Polski | Bydgoszcz

 

23 kwietnia  PIERWSZE OTWARCIE DACHU GDAŃSKIEGO TEATRU SZEKSPIROWSKIEGO

 

25 kwietnia  KONCERT NIE DLA ATOMU | Dębki

 

10 maja  LESZEK MOŻDŻER - PSALMY DAWIDOWE | Częstochowa

 

17 maja  WOR GRA ZAPPĘ  Cafe Kulturalna | Warszawa

 

7 czerwca  THE SAINTBOX  Noc Kultury | Lublin

 

14 czerwca  WOR  The Artist | Warszawa

 

22 czerwca  PIOTR MEŁECH & OLO WALICKI  Dragon | Poznań

 

24 czerwca  KOT (CZY TEŻ KOTKA?)  BCK | Bytów

 

25 czerwca  KOT (CZY TEŻ KOTKA?)  IKM | Gdańsk

 

26 czerwca  KOT (CZY TEŻ KOTKA?)  Łódź Kaliska | Łódź

 

27 czerwca  KOT (CZY TEŻ KOTKA?)  Mózg | Bydgoszcz

 

28 czerwca  KOT (CZY TEŻ KOTKA?)  Noc Kulturalna | Częstochowa

 

29 czerwca  KOT (CZY TEŻ KOTKA?)  Pardon, To Tu | Warszawa

 

20 lipca  WOR  Parkowanie | Gdańsk-Oliwa

 

3 sierpnia  WOR  Off Festival | Katowice

 

18 sierpnia  SOLIDARNY TOR  Sala BHP | Gdańsk  

 

23 sierpnia  XIII FESTIWAL GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO  | Tczew

 

4 października  TO BE AUTHENTIC, OR NOT TO BE  Scena Kameralna | Sopot

 

5 października  TO BE AUTHENTIC, OR NOT TO BE  Gdanski Teatr Szekspirowski | Gdańsk

 

22 października  WOR GRA ZAPPE  | Gdańsk

 

25 października  PREMIERA koncertowa KASZEBE 2  | Bytów

 

11 listopada  PIOSENKI PATRIOTYCZNE  Filharmonia | Gdańsk

 

21 grudnia  OLO WALICKI 25/40  Gdanski Teatr Szekspirowski | Gdańsk

 

28 grudnia  KOBIETY / METROPOLIA jest OK  Parlament | Gdańsk

 

 

 

 

2013

 

28 stycznia  IRYDION - SPEKTAKL PRZEDPREMIEROWY  Teatr Polski | Warszawa

 

29 stycznia  IRYDION - PREMIERA  Teatr Polski | Warszawa

 

30 stycznia  IRYDION - DRUGA PREMIERA  Teatr Polski | Warszawa

 

2 lutego  IRYDION  Teatr Polski | Warszawa

 

3 lutego  IRYDION  Teatr Polski | Warszawa

 

16 lutego  IRYDION  Teatr Polski | Warszawa

 

17 lutego  IRYDION  Teatr Polski | Warszawa

 

8 marca  KARI AMIRIAN  Młodzieżowy Dom Kultury | Chełm

 

22 marca  LOCO STAR  Unknown Festival w Hydrozagadce | Warszawa

 

27 marca  IRYDION  Teatr Polski | Warszawa

 

3 kwietnia  IRYDION  Teatr Polski | Warszawa

 

23 maja  PIOSENKI PATRIOTYCZNE  Spatif | Sopot

 

28 maja  MAZOLEWSKI/WALICKI  Zachęta | Warszawa

 

30 maja  TO NIE TA MELODIA  Kolonia Artystów | Gdańsk

 

2 czerwca  ZESPÓŁ CIEŚNI I TAŃCA  Streetwaves | Gdańsk

 

8 czerwca  IRYDION  Teatr Polski | Warszawa

 

9 czerwca  IRYDION  Teatr Polski | Warszawa

 

14 czerwca  MAZOLEWSKI / WALICKI  Fląder Festiwal | Gdańsk

 

15 czerwca  MAZOLEWSKI / WALICKI  Szara Gęś | Sztum

 

14 lipca  OW KASZEBE II  Festiwal Rozstaje | Kraków

 

18 lipca  ZESPÓŁ CIEŚNI I TAŃCA  Sopot Film Festival 2013 | Sopot

 

7 września  A.FREDRO/A.SEWERYN  Łazienki | Warszawa

 

8 września  WILNO W GDAŃSKU  Teatr Wybrzeże | Gdańsk

 

15 września  GDAŃSK W WILNIE | Wilno

 

29 września  KASZEBE II  Park Oliwski | Gdańsk

 

10 października  IRYDION  Teatr Polski | Warszawa

 

11 października  IRYDION  Teatr Polski | Warszawa

 

12 października  OW KASZEBE II  Fonomo Music & Film Festival | Bydgoszcz

 

24 października  OW KASZEBE II  Teatr Słowackiego | Kraków

 

2 listopada  IRYDION  Teatr Polski | Warszawa

 

3 listopada  IRYDION  Teatr Polski | Warszawa

 

3 listopada  TRANS FUZJA Polskie Radio Dwójka | Warszawa

 

28 grudnia  WALICKI / WILK  Ucho | Gdynia

 

 

 

2012

 

6 stycznia  OW KASZEBE II  IS Wyspa | Gdańsk

 

20 / 21 stycznia  SPEKTAKL FRUU  Teatr Wybrzeże Malarnia | Gdańsk

 

22 stycznia  OW TRIO: WALICKI / KALIMA / STARUSZKIEWICZ w GGM | Gdańsk

 

13 lutego  WESELE Wyspiańskiego  Polskie Radio | Kraków

 

3 marca  MAZOLEWSKI / WALICKI  Jazzarium | Warszawa

 

6 marca  MAZOLEWSKI / WALICKI  Haris | Kraków

 

7 marca  MAZOLEWSKI / WALICKI  Fabrika | Poznań

 

24 marca  EUROPEJSKI POETA WOLNOŚCI  Teatr Wybrzeże | Gdańsk

 

12 kwietnia  THE SAINTBOX  Fabryka Trzciny | Warszawa

 

13 kwietnia  THE SAINTBOX  Concordia Designe | Poznań

 

8 czerwca  NAXOS QUINTET  Galeria Freta | Warszawa

 

21 czerwca  FRUU - DADA VON BZDULOW  live | Gdańsk

 

23 czerwca  THE SAINTBOX  live | Łódź

 

24 czerwca  NAXOS QUINTET  live | Zgorzelec

 

6 lipca  THE SAINTBOX  Open'er | Gdynia

 

14 lipca  MAZOLEWSKI / WALICKI  Sopot Film Festival | Sopot

 

15 lipca  THE SAINTBOX  BYOB | Gdańsk

 

22 lipca  THE SAINTBOX  Nowe Horyzonty | Wrocław

 

28 lipca  OTWARCIE OPERY LEŚNEJ | Sopot

 

2 sierpnia  OW KASZEBE II  Dzwięki Północy | Gdańsk

 

3 sierpnia  OW KASZEBE II  Zamek | Bytów

 

7 sierpnia  KWARTET KONTRABASOWY  live | Bydgoszcz

 

8 września  THE SAINTBOX  Stary Dworzec | Katowice

 

9 września  WILNO W GDAŃSKU  live | Gdańsk

 

15 września  THE SAINTBOX  live | Wilno

 

16 września  GDAŃSK W WILNIE  live | Wilno

 

23 września  THE SAINTBOX  Kieleckie Centrum Kultury | Kielce

 

28 września  THE SAINTBOX  Fabrika | Poznań

 

29 września  THE SAINTBOX  BytOFFsky Festival | Bytów

 

2 października  FRUU  Biblioteka Tańca - Studio Teatru Dada von Bzdulow | Gdańsk

 

12 października  MAZOLEWSKI / WALICKI  Pomorskie Dni Chopinowskie | Waplewo Wielkie

 

13 października  KARI AMIRIAN  Free Form Festival | Warszawa

 

29 października  JAZZOUT  Jazz Club Hipnoza | Katowice

 

20 / 21 listopada  FRUU  Teatr Wybrzeże - Czarna Sala | Gdańsk

 

13 grudnia  CELEBRATION 20to lecie Teatru Dada von Bzdulow | Gdańsk

 

21 grudnia  POŻEGNANIE ZA ŚWIATEM  Fabryka Batycki | Gdańsk

 

22 grudnia  WALICKI / WESOŁOWSKI  Opowieści Niesamowite IV | Gdańsk-Oliwa

 

27 grudnia  WODA DŻESTYLOWANA  Spatif | Sopot

 

 

 

2011

 

17 czerwca  ZESPÓŁ CIEŚNI bez TAŃCA  Onyx Zatoka | Gdańsk

 

22 czerwca  THE SAINTBOX  Enter Festiwal | Poznań

 

29 czerwca  MYASSTO WOLNOŚCI  Teatr Miniatura | Gdańsk

 

30 czerwca  PRAPREMIERA SPEKTAKLU: FRUU  Opene'er Festival | Gdynia

 

6 / 7 / 8 lipca  SPEKTAKL: FRUU  Zatoka Sztuki | Sopot

 

9 lipca  NAXOS QUINTET  Jazz na Starówce | Warszawa

 

15 lipca  SPEKTAKL: FRUU  Festiwal Feta | Gdańsk

 

16 lipca  OW KASZEBE  Centrum Św. Jana | Gdańsk

 

12 / 13 / 14 sierpnia  OW KASZEBE  Cassubia Cantat | Bytów

 

14 sierpnia  ZESPÓŁ CIEŚNI I TAŃCA  Parkowanie | Gdańsk-Oliwa

 

14 sierpnia  OW KASZEBE  Ostańce Próśb Centrum Św. Jana | Gdańsk

 

19 / 20 sierpnia  SPEKTAKL: FRUU Zatoka Sztuki | Sopot

 

21 sierpnia  MAZOLEWSKI & WALICKI  Gdańskie Noce Jazsowe | Gdańsk

 

26 sierpnia  NAXOS QUINTET  live | Olsztyn

 

11 września  WILNO W GDAŃSKU  Centrum Św. Jana | Gdańsk

 

5 listopada  GDAŃSK - VILNIUS  Kościół Św. Katarzyny | Wilno

 

25 listopada  HERETYCY, HETERYCY, HEDONIŚCI, CELEBRYCI  IS Wyspa | Gdańsk

 

11 grudnia  THE SAINTBOX  Festiwal Filmów Żubroffka | Białystok

 

26 grudnia  OW KASZEBE II  Parlament | Gdańsk

 

 

29 grudnia  SPEKTAKL: FRUU  Centrum Św. Jana | Gdańsk

© Olo Walicki 2010 / design: Marcin Lagocki / performance: NetAs.pl